Ήττα Καλλιθέας απο Καρδίτσα

289

Ήττα από Καρδίτσα με παράπονα για διαιτησία

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Καλλιθέα από την Αναγέννηση στην Καρδίτσα στο πλαίσιο της εμβόλιμης 14ης αγωνιστικής της Football League που διεξήχθη την Τετάρτη.

Η Καλλιθέα πάρα το γεγονός πως προηγήθηκε στο σκορ δεν μπόρεσε να πάρει ούτε τον έναν πόντο της ισοπαλίας, εξαιτίας ενός πεντάλεπτου μπλακ άουτ στα μέσα του πρώτου μέρους. Φρικτά παράπονα για τη διατησία που δεν μέτρησε γκολ του Γκέτσι στο 87″.

Η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη ξεκίνησε με γρήγορο γκολ, αφού στην εκτέλεση φάουλ του Παπαγγελή, ο Σμυρλής πετάχτηκε και με κεφαλιά έκανε το 0-1. Ο Σουντουράς με ένα περίεργο πλασέ έφερε το ματς στα ίσια στο 23′, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Πολιντόρο έκανε χέρι και ο Σταματάκης από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το 2-1.

Στην επανάληψη η Καλλιθέα ήταν καλύτερη, είχε καλή στιγμή με το Σμυρλή στο 65′ αλλά στο 87′ σημείωσε γκολ που όμως δεν μέτρησε. Ο Γκέτσι με διπλή προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ο βοηθός σήκωσε λανθασμένα τη σημαία σε φάση που ο επιθετικός της Καλλιθέας μάλλον καλύπτεται κι έτσι η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη έφυγε χωρίς βαθμό.

Καλλιθέα: Θεοδωράκης, Καντέ, Ντιακιτέ, Ζεζάι, Συριόπουλος, Πολιντόρο(46′ Γλυνός), Παπαγγελής, Χοτζάλι(64′ Γκέτσι), Μίγγος, Σμυρλής, Τσατσόπουλος(82′ Ταμπάκης)